Części zamienne Clark

Części do wózków BT

Części do wózków BT to wydatek gdzie nie warto oszczędzać

części do wózków bt

Części do wózków bt

Niestety tak samo jak samochody tak samo, a może i bardziej wózki widłowe ulegają awarią. Awaryjność wózków widłowych jest bardzo różna w zależności od warunków ich użytkowania, częstotliwości, jakości prac serwisowych oraz doświadczenia operatorów. Wiedza o awaryjności i tym jakie części do wózków bt są łatwo dostępne, jest przydatna na etapie zakupu konkretnego sprzętu. Poniżej kilka najważniejszych informacji o często występujących awariach.

Widły i karetka

Te dwa elementy zużywają się najczęściej i dlatego też właśnie tego rodzaju części do wózków linde są bardzo często potrzebne. Widły są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, spowodowane błędami operatorów oraz intensywnością eksploatacji. Najczęstszymi uszkodzeniami są wytarcie, zbyt duży kąt rozwarcia wideł, różnica poziomów pomiędzy widłami, pęknięcia czy też stan zaczepów. Trzeba pamiętać, że uszkodzone widły czy karetka może stanowić poważny problem jeżeli chodzi o bezpieczeństwo operatora i osób znajdujących się w okolicy. Dlatego też czy chodzi o części do wózków bt czy też części do wózków hyster nie oszczędzajmy na nich.

Awarie masztów i łańcuchów

Te dwa elementy bardzo często psują się z powodu przeciążeń, dlatego istotne jest, aby części do wózków jungheinrich tego rodzaju były najwyższej jakości. Uszkodzenia masztów najczęściej powstają w sytuacji gdy operator podnosi większy ciężar, niż dopuszcza to konstrukcja wózka widłowego. Mogą powstawać także jako następstwo przejeżdżania wózków przez bramy z podniesionym masztem czy też upadków maszyny. Jeżeli chodzi o łańcuchy, to ich awarie zwykle powoduje podnoszenie zbyt dużych ciężarów, rdza, brak smarowania czy też mechaniczne wytarcie. Jeśli łańcuch jest rozciągnięty o ponad 3%, to należy go wymienić.

Awarie zasilania i układu napędowego

Kolejną kategorią, z której z całą pewnością trzeba się przyjrzeć i zwrócić uwagę na jakość części do wózków widłowych mitsubishi, aby była jak najwyższa. W tej kategorii awarii znajdują się uszkodzenia baterii trakcyjnych czy też połączeń elektrycznych. W przypadku wózków widłowych napędzanych silnikami spalinowymi rozwiązanie awarii może być dużo trudniejsze. Jak widać kategorii awarii może być bardzo dużo i dlatego też zawsze trzeba wybierać części najwyższej jakości.

części do wózków btczęści do wózków lindeczęści do wózków hysterczęści do wózków jungheinrichczęści do wózków widłowych mitsubishi

Powiązane wpisy

Części do wózków widłowych Mitsubishi

Części do wózków widłowych Mitsubishi i po awarii

Części do wózków Hyster

Czy warto kupować oryginalne części do wózków Hyster?